Ako efektívne zlepšiť imunitu

IMUNITNÝ SYSTÉM MÁ MNOHO ZLOŽIEK OBRANY, KTORÉ SA VZÁJOMNE DOPĹŇAJÚ A PREKRÝVAJÚ.

Správna životospráva

Asi nie je žiadna novinka, že by ste sa mali pravidelne otužovať, eliminovať alkohol, jesť vyváženú stravu plnú vitamínov, vlákniny, bielkovín a minerálov, dopriať si pravidelný spánok a pravidelný pohyb aspoň 30 minút denne.Teóriu asi každý poznáme, ale ruku na srdce, kto z nás všetky tieto odporúčania dodržiava.

Faktom je, že dnešná konvenčne pestovaná zelenina a ovocie má stále menej vitamínov a ďalším faktom je, že správna črevná mikroflóra , ktorá zabezpečí optimálne vstrebávanie výživných látok z čriev smerom k bunkám, je v dnešnej populácii skôr výnimkou ako pravidlom. K tomu neprispieva ani veľa diskutované nadužívanie antibiotík a životný štýl plný stresov. S imunitou súvisí aj vyvážené PH organizmu a tiež objav šesťdesiatych rokov minulého storočia interferóny.

Poďme sa na to pozrieť trochu podrobnejšie.

Črevná mikroflóra

V črevách žije niekoľko desiatok triliónov mikroorganizmov, čo je viac, než máme vlastných buniek v tele. Niektoré štúdie hovoria, že v ľudskom čreve sa nachádza 70-80% imunitného systému. Črevná mikroflóra zaisťuje správne trávenie, syntézu vitamínov a ďalších biologických látok dôležitých pre životné funkcie a výstavbu vlastného tela, detoxikáciu črevného traktu, pohyblivosť čriev, stimuláciu a vyzrievanie zložiek imunitného systému a mnoho ďalšieho.

Nie všetky mikroorganizmy sú ale nášmu telu prospešné. Nevhodnou kombináciou potravín, užívaním antibiotík, stresom alebo konzumáciou alkoholu prospešnej mikroflóre škodíme a vytvárame kyslé prostredie vhodné pre tvorbu plesní, vírusov, húb a nežiaducich kolónií baktérií.

Našim črevám rozhodne prospeje konzumácia kyslomliečnych výrobkov, živých jogurtov, kyslej kapusty a dostatočného množstva vlákniny. Úprava črevnej mikroflóry probiotikami a prebiotikami je dnes už plnohodnotnou liečbou.

žiarovkaTip : Pre stabilizáciu PH organizmu odporúčame spariť čajovú lyžičku jedlej sódy vriacou vodou (cca do polovice šálky) a doplniť studenou vodou. Vypiť nalačno aspoň 20 minút pred raňajkami.

Interferóny

V roku 1957 boli objavené interferóny – zložité bielkoviny, ktoré sa postupne začali využívať na liečbu rôznych ochorení. Interferóny sa delia do troch skupín – alfa, beta a gama, pričom u prvých dvoch boli preukázané pozitívne účinky na ľudské zdravie.

Ak je bunka zdravého človeka napadnutá vírusom, začne produkovať interferóny, ktoré pomôžu susedným bunkám aktivovať membrány, ktoré zvýšia ich odolnosť proti týmto vírusom. V okolitých bunkách sa tak vytvorí stav antivírusového štítu.

Ako pomôcť oslabenému telu produkovať interferón alfa k posilneniu jeho obranyschopnosti?

Vedci z ďalekého Novosibirsku, vo výskume, ktorý trval takmer 40 rokov, prišli na to, že baktérie kmeňa Bacillus , ktoré sa hojne vyskytujú v pôde, ktorú dokonale čistí, pomáhajú telu v prirodzenej produkcii práve interferónu alfa a zároveň očisťujú črevá od patogénnej mikroflóry. Na základe tohto výskumu bol vyrobený čistý prírodný doplnok stravy STELKOR , ktorý bol dlho využívaný len na vojenské účely a dnes ho môžete využiť aj Vy. Baktérie  Bacillus subtilis a  licheniformis  sú použité v prebiotickom základe výťažkov z klíčkov špaldy , ktoré majú sami o sebe tiež zaujímavé zloženie.

Stelkor sme prvýkrát vyskúšali sami na sebe, svojich rodinách a známych. Keď sme videli pozitívne výsledky , rozhodli sme sa ho oficiálne registrovať a uviesť aj na český a slovenský trh.