Vlastnosti Stelkoru a princípy jeho účinku

Pri užívaní preparátu orálne sa spóry baktérií Bacillus subtilis a licheniformis v zažívacom trakte aktivujú vďaka probiotickému základu –  glukóze (v Deprekane laktóze). Dokážu tam byť 2 až 3 dni. Potom sú z tela úplne vylúčené. Počas tohto obdobia baktérie produkujú celý rad biologicky aktívnych látok, napr. proteínov, peptidov, enzýmov a vitamínov, ale vyvolávajú v tele tiež produkciu ľudského alfa-2 interferónu .

Odporúčanie:
Stelkor sa odporúča užívať po jedle, nechá sa voľne rozpustiť v ústach.
Neodporúča sa užívať ho súčasne s antibiotikami, ktoré môžu ničiť životne dôležitú aktivitu baktérií v Stelkore.
 
Čo určuje účinok preparátu Stelkor?
  • frekvencia použitia – čím častejšie sa preparát užíva, tým vyššia je jeho účinnosť.
  • použitie preparátu spolu s antibiotikami sa vylučuje. Ak je to potrebné, tak medzi užitím Stelkoru a antibiotík je potrebné dodržať interval najmenej 24 hodín.

Kontraindikácie užívania preparátov Stelkor a Deprekan neboli zistené. Nežiaduce účinky a komplikácie po podaní doplnku nie sú popísané. Nie je možné sa ním predávkovať.

Stelkor a Deprekan sú preparáty absolútne neškodné, vhodné pre všetky vekové skupiny.

Podľa súčasnej legislatívy EÚ u byliniek a bylinných produktov nesmieme uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného účinku bylín  – hoci sa ony bylinky používajú stovky rokov a pomohli miliónom ľudí. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami dokázané účinky bylín, pokiaľ sa nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

40 rokov výskumu

založeného na vojenskom výskume

Unikátne probiotiká

pôdnych baktérií Bacillus subtilis a licheniformis

Doplnok stravy

založený čisto 100% na prírodnej báže

Bez CHÉMIE

a bez GMO, bez CUKRU ** a ŽELATÍNY​